вторник, 13 октября 2015 г.

Київ збирає прихильників «зеленого розуму» в бізнесі



27 – 28 жовтня, 2015 року, в Києві відбудеться 
Міжнародний форум для сталого розвитку бізнесу GREEN MIND* – 2015 


27 – 28 жовтня, 2015 року, Торгово-промислова палата України (Велика Житомирська, 33, Львівська площа) вже четвертий рік поспіль збере  прихильників сталого бізнесу. Понад 300 провідних міжнародних, європейських  та національних експертів, представників органів державної влади, інвестиційних компаній, компаній-товаровиробників, експортерів та дистриб’юторів, бізнес-асоціацій з 11 країн світу будуть обговорювати останні тенденції  ведення бізнесу на основі принципів сталого (збалансованого) розвитку, нову політику та проекти змін до нормативно-правової бази у світі реформ та адаптації до актів права ЄС. Також учасники форуму матимуть можливість в рамках заходів ділової програми обмінятися кращим досвідом у сфері технологічних інновацій, можливостей залучення інвестицій, корпоративно-соціальної відповідальності та інших актуальних питань.

_________________________________________

*) GREEN MIND – зелений розум (англ.)



Що буде на форумі


Перший день форуму, 27 жовтня, вівторок, розпочнеться із Пленарної сесії «Стратегія екологічної політики та національний план дій на період до 2020 року: перспективи для бізнесу».

Стратегія екологічної політики – один з головних стратегічних документів держави, яким визначені основні принципи, цілі та завдання національної екологічної політики. У цьому році відбувся перегляд діючої Стратегії (що була затверджена Законом України  у 2010 році) та здійснюється розроблення національного плану дій з її реалізації.

Учасникам сесії будуть презентовані основні зміни та доповнення до Стратегії та проект плану дій з її реалізації на період 2016 – 2020 років.

Презентація стратегічних документів передбачатиме також і обговорення питань, яким чином запропоновані зміни позначаться на діяльності бізнесу.


В презентації та обговоренні  приймуть участь розробники вказаних документів, європейські експерти, представники Мінекономрозвитку та Мінприроди України.
Також в цей день, 27 жовтня, пройдуть такі важливі заходи, як

Пленарна сесія «Угода про асоціацію Україна – ЄС»

Підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС вимагає впровадження нових стандартів у різних сферах суспільного життя, включаючи сферу охорони навколишнього середовища. Реалізація положень Угоди передбачає суттєве реформування природоохоронного законодавства, що матиме регуляторний вплив.


Пленарна сесія «Модернізація виробництва: економічні стимули, інновації, інвестиції»

Учасники сесії отримають змогу ознайомитися з діяльністю міжнародних організацій та інвестиційних програм, які доступні українському товаровиробнику і сприяють модернізації економіки України (ЮНІДО, ЄБРР, НЕФКО). В рамках роботи пленарної сесії буде представлений досвід реалізації проектів по впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва на підприємствах України, а також новітні технології у сфері енергозбереження, очищення стічних вод, екологічного транспорту, та ін.


Пленарна сесія «Екологічна, хімічна і харчова безпека: регулювання та управління»


На даній сесії будуть обговорені механізми та інструменти регулювання й управління екологічною, хімічною та харчовою безпекою в Україні.


Серед питань, що будуть розглянуті: заходи протидії незаконному обігу агрохімікатів; регламентування деяких хімічних речовин в ЄС (свинець у фарбах, нанотехнології, полімери); поводження з електронними та електротехнічними відходами; механізми управління екологічною безпекою в транзитному середовищі промислових районів; економічних інструментів управління екологічно шкідливими товарами в Україні, включаючи екологічні податки і збори; екологічної експертизи та ін.


У пленарній сесії приймуть участь експерти системи ООН, зокрема Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФAO), а також  представники ОЕСР, ОБСЄ та інших міжнародних і європейських організацій.

Бажаючі вивчити принципи роботи за новими стандартами зможуть відвідати Семінар-тренінг «Сталі державні закупівлі: впровадження і критерії сталості».
В Україні з 2014 року, в рамках реалізації  регіональної програми «Екологізація економік країн Східного партнерства ЄС»  (EaP GREEN) реалізується  проект з впровадження сталих державних закупівель. 
Сталі державні закупівлі відрізняються від традиційного для України підходу до державних закупівель тим, що передбачають включення екологічних критеріїв на різних етапах закупівель (при плануванні, формуванні технічних специфікацій, виконанні договору, тощо) для досягнення вищих стандартів у сфері захисту довкілля та соціальних стандартів.
Експерти проекту ознайомлять учасників семінару-тренінгу з принципами та планом впровадження державних закупівель в Україні на засадах сталості, згідно з вимогами Директив ЄС 24/2014 та 25/2014  та екологічними критеріями відбору та вибору товарів, послуг чи робіт. 

В середу, 28 жовтня, 2015 року, робота форуму продовжиться за наступним планом

Пленарна сесія «Екологізація будівельної галузі: досвід, вигоди і переваги»

Захід передбачає презентацію останніх тенденцій у напрямку екологізації будівельної галузі; методології проектування, будівництва та експлуатації енергоефективних будівель; практичні приклади екологічного та енергоефективного будівництва; школи еко-будівництва для приватних забудовників та досвіду співпраці між державою, виробниками та дистриб'юторами будматеріалів у реалізації програм з термомодернізації житлового фонду та ін.

У роботі сесії приймуть участь представники виробників будматеріалів та видатні архітектори України – Іван Пономаренко, Юрій Серьогін, та Білорусі – Олександр Кучерявий.


Круглий стіл «Моніторинг та звітність, верифікація та акредитація (MRV) в системі торгівлі дозвільними одиницями на викиди парникових газів відповідно до Директиви 2003/87/ЄС (СТВ)»
Засідання за цим «круглим столом» буде присвячено питанням імплементації Директиви 2003/87/ЄС про встановлення схеми торгівлі квотами на викиди парникових газів, що запроваджує систему торгівлі дозвільними одиницями (квотами) на викиди з метою стимулювання зниження викидів парникових газів від великих стаціонарних джерел економічно ефективним та низьковитратним способом.

Семінар-тренінг «Екологічна та органічна сертифікації: вимоги для виробників та експортерів»Учасники семінару-тренінгу будуть ознайомлені з такими питаннями як:

-       стандарти, що визначають поліпшені якісні характеристики продукції відносно впливів на довкілля та здоров’я людини;

-       методи підтвердження переваг продукції згідно вимог нормативно-правової бази України та права ЄС, та інші.


Круглий стіл «Експорт до країн ЄС та Азії: екологічний аспект»


З підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС для України відкрилися нові можливості вільної торгівлі, пов'язані з модернізацією її торговельних відносин та економічним розвитком країни в цілому.
Але чи готові українські виробники до виходу на ринки ЄС? Про це, а також про інтегровану товарну політику ЄС та окремих країн Азії; екологічні стандарти та методи підтвердження відповідності; інструменти підтримки вітчизняного виробника, проблемні питання, що стоять на заваді запровадженню таких інструментів та шляхів їх подолання, відбудеться обговорення у форматі засідання «за круглим столом».
До участі у засіданні запрошені представники Представництва ЄС в Україні, Мінприроди, Мінекономрозвитку та Мінагрополітики України.

Презентація кращих практик КСВ
Корпоративно-соціальна відповідальність є однією з найважливіших  складових у діяльності для забезпечення сталого розвитку бізнесу.

Своїм досвідом і практиками впровадження КСВ поділяться провідні компанії, такі як: ТОВ «Метінвест Холдинг», ТОВ «Сандора», Platinum Bank, та ін.

 
Більш детальна програма GREEN MIND – 2015, інформація про доповідачів, умови участі  та форма для Online-реєстрації розміщені на офіційному сайті форуму: www.greenmind.com.ua

Комментариев нет:

Отправить комментарий